Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Zdrowy bufet, dużo sportu i mądre rady pani dietetyk!

Wakacyjne rozprężenie? Nic podobnego!!!  Już po raz trzeci organizowaliśmy w naszej szkole akcję Slow life slow food. Akcję ogromnie ważną, bo promującą zdrowe życie: bez nałogów, z dużą ilością sportu i zdrową, racjonalną dietą. W tym roku dzięki finansowaniu wsparciu Urzędu Miasta, mogliśmy zaproponować naszym uczniom nie tylko zdrowy bufet i atrakcyjne zajęcia sportowe, czy pogadanki profilaktyczne,  ale i spotkania z panią dietetyk Ewą Muczyńską.

 

Podczas kilku czerwcowych dni uczniowie mieli okazję posłuchać rad dotyczących zdrowego odżywiania, zjeść pyszne owsiane ciasteczko z jabłkami oraz skosztować zdrowych, własnoręcznie robionych owocowych jogurtów, granoli z owocami oraz budzącej przestrach kaszy jaglanej z mlekiem kokosowym.

Dlaczego tak ważnym jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci? Po pierwsze ten, kto dba o siebie żyje dłużej i zdrowiej. Po drugie osoba, dla której ważne  jest zdrowy tryb życia, kilka razy zastanowi się, czy sięgnąć po używki. Po trzecie, ludzie dbający o siebie są szczęśliwsi, a szczęśliwy uczeń to zadowolony rodzić i oczywiście nauczyciel.

Chcemy bardzo podziękować panu Rafałowi Harasimowi i jego klasie VIIbs, pani Dorocie Dunaj oraz panu Rafałowi Jeruciowi za organizację zajęć sportowych. Pani Justynie Bajkowskiej za przeprowadzenie zajęć sportowych z tańca współczesnego.  Pani Uli Zielińskiej, która jako przedstawiciel SU, dzielnie obierała truskawki z łupinek. Pani Ani Dobrzyckiej za udostepnienie miejsca do pracy. Pani Ewie Muczyńskiej dietetykowi za przeprowadzone spotkania nt. zdrowego żywienia. Wszystkim, dzielnie miksującym truskawki i banany, uczennicom za pomoc w sprawnie przeprowadzonej akcji.

Paulina Nosalik
Katarzyna Kwoska

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 321 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów