Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Festiwal Wiedzy 2019

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.
Johann Wolfgang Goethe

24 maja 2019r. w godz. 9.30- 12.30 w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie  po raz kolejny odbył się Festiwal Wiedzy. To doskonała okazja do zaprezentowania wiadomości i umiejętności uczniów. 

W ramach festiwalu, w czasie którego najzdolniejsi uczniowie naszego powiatu  mogli rywalizować w różnych dziedzinach wiedzy, odbyły się cztery konkursy rangi powiatowej. Każdy z nich miał swój niepowtarzalny klimat i charakter i jak co roku spotkał się z dużym zainteresowaniem. 

Festiwal Wiedzy otworzyła dyrektor szkoły, Wiesława Chrulska. Powitała uczniów, nauczycieli, jurorów konkursowych zmagań oraz zaproszonych gości- Filipa Chodkiewicza, zastępcę Burmistrza Miasta Augustowa, Anitę Szostak, kierownika Wydziału Edukacji i Sportu UM, oraz  Michała Kotarskiego, kierownika Wydziału Spraw Społecznych i Administracyjnych. Następnie uczestnicy konkursów udali się do wyznaczonych sal, aby stanąć do walki z ortografią w XX Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Walka z bykami, czyli zmagania ortograficzne”, oczarować swoją wrażliwością w XXI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Ta ziemia od innych droższa”, popisać  się umiejętnościami językowymi w  VII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla klas I – III sp „Kids love English”, zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy w  IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ratownictwie i Bezpieczeństwie.

Uczniowie w oczekiwaniu na wyniki konkursów mogli liczyć na opiekę ze strony wolontariuszy oraz skorzystać, pod ich czujnym okiem, z przygotowanych atrakcji. Na amatorów malowideł czekało stoisko do malowanie twarzy, dla tych bardziej  kreatywnych przygotowano kącik modelowania balonów, gdzie można było wyczarować  kwiatek, pieska i wiele innych kształtów. Na tych, którzy chcieli chociaż przez chwilę poczuć się jak strażak, na boisku szkolnym czekał wóz strażacki. W holu szkoły wyeksponowano roboty skonstruowane przez uczniów biorących udział w zajęciach koła robotyki, które prowadzi nauczyciel fizyki, Janusz Cichor.

O godzinie 12.00 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie nagród. Wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania za udział oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców przy SP nr 3 w Augustowie.  Nagrody dla laureatów konkursów ufundował Burmistrz Miasta Augustowa.

Poniżej prezentujemy laureatów konkursów i jeszcze raz składamy wyróżnionym uczniom, ich nauczycielom-opiekunom oraz szkołom serdeczne gratulacje. Do zobaczenia za rok!

XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Walka z bykami, czyli zmagania ortograficzne” (kl. IV-VI sp)

I miejsce – uczeń SP3 w Augustowie
II miejsce – uczeń SP3 w Augustowie
III miejsca – uczeń SP4 w Augustowie
IV miejsce - uczeń SP w Lipsku
V miejsce - uczeń SP3 w Augustowie

VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas I – III sp „Kids love English”

I miejsce – uczeń SP4 w Augustowie
II miejsce – uczennica SP3 w Augustowie
III miejsce - uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Augustowie

XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa” (kl. VII- VIII sp, III gim.)

I miejsce – uczennica SP w Kroszewie
II miejsce – uczeń SP w Jabłońskich
III miejsce- uczennica SP6 w Augustowie oraz uczennica SP w Rutkach
Wyróżnienia- uczeń SP w Jabłońskich, uczeń SP w Białobrzegach, uczennica SP 3 w Augustowie, uczeń SP2 w Augustowie

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ratownictwie i Bezpieczeństwie (kl. VIIsp i III gim.)

I miejsce – drużyna z SP2 w Augustowie
II miejsce- drużyna ze Szkoły społecznej STO w Augustowie
III miejsce – drużyna z SP w Kroszewie

 Agnieszka Frąckiewicz

 

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 286 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów