Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

V Marsz dla Życia i Rodziny w Augustowie

V Marsz dla Życia i Rodziny odbył się 2 czerwca, jak zwykle w niedzielę i zgodnie z tradycją rozpoczął się uroczystą mszą świętą odprawioną w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie o godzinie 12.00. Wcześniej w tym kościele chętni mogli wysłuchać koncertu chóru „Kontrapunkt”.

Organizatorami marszu było Augustowskie Stowarzyszenie Katolickie zaś patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Biskup Ełcki, Starosta Augustowski oraz Burmistrz Miasta Augustowa.

Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie organizatorzy oraz władze naszego miasta i powiatu przywitali bardzo serdecznie wszystkich zgromadzonych. Następnie, w asyście orkiestry dętej, ulicami Mostową i Zarzecze setki augustowian trzymając transparenty promujące życie dotarli do amfiteatru, gdzie odbył się piknik rodzinny, na którym było mnóstwo różnorodnych atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszyła się „Strefa Dziecka”, czyli specjalnie przygotowana przestrzeń dla najmłodszych uczestników pikniku (od 0 do 14 lat). W niej znajdowało się kilkanaście stoisk obsługiwanych przez wolontariuszy z naszej szkoły. Byli to: Iwona Bienasz, Karolina Tułazińska, Klaudia Ejzel, Dominika Wróblewska, Diana Lenkiewicz, Julia Rółkowska, Maria Chmielewska, Dominika Łapińska, Olga Ziarko, Martyna Ziarko, Daria Nebelska, Martyna Kalejta, Kacper Chełmiński, Natalia Nebelska, Zuzanna Hanysz, Wiktoria Wołonsewicz, Weronika Masłowska, Oliwia Bałasz, Paulina Karczewska, Jan Rudzki, Karolina Stefanowska, Emilia Francke, Natalia Orzechowska, Natalia Kossobudzka, Kamila Michniewicz, Dominika Krawcewicz, Agnieszka Stachurska, Oliwia Polkowska, Natalia Wiśniewska, Anna Jeglińska, Lena Szostak, Karolina Rozmysłowicz, Agata Wawiórko, Katarzyna Karpińska, Anna Klejps, Magdalena Pycz, Kaja Haraburda, Dominika Ostapowicz, Julia Sobolewska, Justyna Wnukowska, Kinga Wachowiak, Julia Wawiórko, Julita Malinowska, Aleksandra Niedźwiecka, Patrycja Hiero i Weronika Zajkowska. Nad nimi opiekę sprawowali opiekunowie SKC: Jarosław Zyskowski, Anna Wnukowska i Renata Drążek. Dzieci i młodzież  mogli skorzystać z wielu gier i zabaw przygotowanych na tych stoiskach. Oprócz różnorodnych atrakcji na pikniku rodzinnym odbyły się też występy taneczne i koncerty.

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia. To święto wszystkich rodzin, które publicznie demonstrują radość z posiadania rodziny, która jest naturalnym miejscem rodzącego się nowego życia, zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa oraz wsparcie w trudnych chwilach. 

 

 

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 400 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów