Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Zrozumieć i pomóc

W dniu 11 czerwca 2019r. w naszej szkole pani Barbara Korzeniewska przeprowadziła prelekcję dla młodzieży i dzieci na temat działalności Stowarzyszenia Kudłacz.

Podczas pogadanki zostało poruszonych kilka ważnych kwestii. Pani Korzeniewska przede wszystkim przybliżyła uczniom ideę wolontariatu. Pokazała na czym polega praca z bezdomnymi psami. Podkreślała, jak ważna jest każda pomoc. Zwierzaki przebywające w schronisku, wymagają nie tylko wyprowadzania na spacer, karmienia czy leczenia, ale zwyczajnego pogłaskania, dopieszczenia smaczkiem czy dobrym słowem. Uczniowie dowiedzieli się również o tym, że w Augustowie trwa akcja sterylizacji zwierząt oraz o powstającej koło basenu Dogosferze, czyli parku zabaw dla psiaków. W Dogosferze już niedługo będzie można aktywnie i bezpiecznie spędzić czas ze swoim pupilem. Takiego, przyjaznego psom miejsca, jeszcze w naszym mieście nie ma. Prelegentka wspomniała również o zbliżającym się spotkaniu z psim behawiorystą. Specjalista przyjedzie do Augustowa na zaproszenie stowarzyszenia i w następnym tygodniu, w dniach 22-23 czerwca na łące koło przytuliska „Kudłacz, będzie można dopytać o trudne dla nas i naszych piesków rzeczy. Ważną informacją jest to, że na spotkanie z behawiorystą nie przyprowadzamy swoich pupili. Praktykować można będzie z pieskami z „Kudłacza”.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie dyrektor szkoły pani Wiesławie Chrulskiej podziękowania za współpracę ze Stowarzyszeniem Kudłacz. To ważne, że szkoła wspiera, również przez pracę wolontariuszy, inicjatywy pomagające walczyć z bezdomnością zwierząt.

P. Nosalik
K. Kwoska


 

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 1095 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów