Gimnastyka korekcyjna

W naszej szkole gimnastyka korekcyjna realizowana jest w formie zajęć pozalekcyjnych w każdym dniu tygodnia. Dzieci podzielone są na grupy w zależności od wieku, płci i wady postawy.

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej odbywają się również na basenie, gdzie oprócz ćwiczeń i zwiększenia wydolności krążeniowo-oddechowej dzieci uczą się pływać i poznają elementy pływania różnymi stylami.

W naszej szkole pierwszoklasiści na początku roku szkolnego objęci są badaniami przesiewowymi, podczas których typuje się wady postawy ciała i kieruje się dziecko do Poradni Wad Postawy lub lekarza POZ.

Ściśle realizuje się także współpracę z rodzicami dzieci, których uświadamia się o problemach i  następstwach wad postawy. Dzieci otrzymują scenariusze ćwiczeń do realizacji w warunkach domowych.

Harmonogram zajęć korekcyjnych w roku szkolnym 2016/2017
pobierz

Wady postawy a aktywność fizyczna.
Jak zapobiegać i przeciwdziałać wadom postawy?
- prelekcja dla rodziców.
pobierz