Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Muzyczna podróż

Dzisiaj, 30 XI 2023 r. , klasy 2d, 3c i 3e miały niezwykłą okazję uczestniczyć w muzycznej podróży podczas audycji "Klarnetowe opowieści: Sztuka artykulacji w dźwiękowej odsłonie". Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Wszystko przygotowała i prowadziła pani Elżbieta Granacka, w towarzystwie klarnecisty - psa Fafika.

Czytaj więcej: Muzyczna podróż

PROJEKT “LEKCJA FINANSÓW” W NASZEJ SZKOLE

22 listopada klasa I b i III b wzięła udział w I części projektu „ Lekcja Finansów”- wycieczka do Białegostoku. Uczniowie odwiedzili Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, gdzie bardzo mili urzędnicy przeprowadzili dla nas rewelacyjne zajęcia. Dzięki nim, nasi uczniowie już wiedzą jak wygląda zeznanie podatkowe, do czego służą paragony , podatki i kto je płaci. Na czym polega praca urzędnika. Zapoznali się ze sprzętem urzędników i mieli możliwość wcielenia się w pracę urzędnika skarbowego, część z nich zadeklarowała, że w przyszłości chce pracować w takim urzędzie.

Czytaj więcej: PROJEKT “LEKCJA FINANSÓW” W NASZEJ SZKOLE

Klasa Ib rozpoczyna swoją nową, niesamowitą przygodę z eTwinning.

eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Tworzą ją nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. eTwinning  gromadzi szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko). Program istnieje od 2005 wspierając innowacyjne działania nauczycieli z ponad 40 krajów.

Czytaj więcej: Klasa Ib rozpoczyna swoją nową, niesamowitą przygodę z eTwinning.

Jesień i ja

Złota polska jesień inspiruje różnych artystów. Pobudziła do działania również uczniów klas I-III, którzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Jesień i ja”. Celem konkursu było pobudzanie, rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia oraz propagowanie zdolności plastycznych.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i poczuciem estetyki. Prace oddane przez uczestników były wykonane na wysokim poziomie, wyrażały ich inwencje twórcze i charakteryzowały się różnorodnością technik. Jury wyłoniło najciekawsze dzieła, które zostały zaprezentowane w szkolnej galerii prac konkursowych.

Czytaj więcej: Jesień i ja

Konkurs „Znam patrona mojej szkoły”

W październiku 2023 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny „Znam patrona naszej szkoły”. Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom wiedzy o 1 Pułku Ułanów Krechowieckich – patronie naszej szkoły, rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej oraz  zaprezentowanie różnych technik plastycznych.

Czytaj więcej: Konkurs „Znam patrona mojej szkoły”

   
© ZSS Augustów