Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Konkurs ortograficzny klas III

13 maja 2024 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny klas III zorganizowany przez panie: Barbarę Folejewską i Bożenę Huszcza. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.


Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie napisali dyktando przygotowane przez nauczyciela polonistę, panią Agnieszkę Korzun.

Czytaj więcej: Konkurs ortograficzny klas III

Powiatowy Konkurs Ekologiczny

 Dnia 6 czerwca 2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Augustowie odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas trzecich.

W konkursie wzięło udział osiem zespołów z różnych szkół podstawowych. Dzieci miały do wykonania wiele różnorodnych i niełatwych zadań. Wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą ekologiczno-przyrodniczą.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Wiosna budzi kolorami

W pierwszym tygodniu marca 2024r. ogłoszono Szkolny Konkurs Plastyczny "Wiosna budzi kolorami" z cyklu „Cztery pory roku”. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.

Do konkursu przystąpili uczniowie kl. I- III. Wpłynęło mnóstwo pięknych, barwnych i niezwykle ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Wszystkie dzieła zachwyciły organizatorów i jury. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło w piątek 22 marca 2024r.

Czytaj więcej: Wiosna budzi kolorami

Konkurs czytelniczy „Czytam pięknie i ze zrozumieniem”

Na początku kwietnia 2024 roku odbył się szkolny etap konkursu czytelniczego „Czytam pięknie i ze zrozumieniem” dla uczniów klas II i III. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, poznawanie różnych gatunków literackich dla dzieci oraz budzenie zainteresowań czytelniczych.

Składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie czytali po cichu tekst i rozwiązywali test sprawdzający jego zrozumienie. Następnie czytali głośno inny tekst dbając o płynność czytania, właściwą dykcję, odpowiednią intonację, o przekazanie uczuć i emocji towarzyszących czytaniu.

Czytaj więcej: Konkurs czytelniczy „Czytam pięknie i ze zrozumieniem”

Pasjonujące miejsca

Epi- Centrum Nauki w Białymstoku to pasjonujące miejsce, które 4 kwietnia 2024r. odwiedziły klasy trzecie - III C i III D. Dzieci przeniosły się w świat, w którym nuda nie istnieje a nauka spotyka się z zabawą.

Okazało się, że Epi-Centrum składa się z 2 odrębnych stref. Pierwsza z nich to Strefa Małego Odkrywcy – kolorowa przestrzeń edukacyjna. Tu na zwiedzających czekali przewodnicy – Zmysłek i Majka Pytajkapięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy (LABBAR). Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane były do możliwości dziecięcego spostrzegania.

Druga strefa to Wystawa Główna – uniwersalna przestrzeń poznawcza, w której każde dziecko znalazło coś dla siebie. Było tu niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Uczniowie sami decydowali, którą ścieżką i w jakim tempie będą się poruszać.

Czytaj więcej: Pasjonujące miejsca

   
© ZSS Augustów