Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Wizyta duszpasterska w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Augustowie

           16 lutego 2022 r. w naszej szkole odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem ks. Wojciecha Jabłońskiego - proboszcza Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego  przez dyrektora szkoły – Andrzeja Kaszkiela.

 • Dla "Kudłacza"

  Mimo że działamy w okrojonym składzie uczniowskim, bo tylko klasy I-III przychodzą do szkoły na lekcje stacjonarne, to udało nam się zorganizować zakończoną wielkim sukcesem zbiórkę dla bezdomnych zwierzaków. Inicjatorem akcji jak zwykle była czuła na los potrzebujących czworonogów pani Izabela Bogdanowicz.

 • Dzień Kota

  Są puszyste i mięciutkie. Mruczą, miauczą, puszą się. Są rasowce i dachowce, szare, bure…. Czy już wiesz o kogo chodzi? Tak, tak właśnie o kotki. Koty zostały udomowione około 9500 lat temu i są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie. W związku ze świętem kota Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole nietypowe święto – Dzień Kota.

 • Wolontariat działa...

  Mimo pandemii i siarczystych mrozów wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc ze Szkoły Podstawowej nr 3 jak co roku włączyli się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 31 stycznia 2021 roku.

 • W oczekiwaniu…

  Nauczyciele już nie mogą się doczekać aż do szkoły wrócą uczniowie klas 4- 8. Stęsknieni, razem z panami konserwatorami zabijają czas przygotowaniami do… No właśnie, czeka Was niespodzianka!

 • Projekt edukacyjny "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy"

  Nasza szkoła we współpracy z Politechniką Warszawską - Wydziałem Matematyki i Nauk Informatycznych, przystąpiła do  projektu edukacyjnego “Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy”. W projekcie biorą udział dwie klasy czwarte 4b i 4d. Projekt ten polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy wspomagającej ucznia podczas rozwiązywania zadań matematycznych online.

 • Sukces naszej uczennicy w konkursie „Śpiewamy niemieckie kolędy”

  Miło nam poinformować, że uczennica klasy IVb Antonina Anna Karwowska  została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Śpiewamy niemieckie kolędy” organizowanego przez Goethe Institut w Warszawie. Tosia przez trzy lata brała udział w innowacji pedagogicznej „Deutsch kein Problem”/ bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie w klasie czwartej kontynuuje naukę języka niemieckiego. Jej trud i zaangażowanie zostały wynagrodzone. W konkursie zostało wyróżnionych 25 kolęd z ponad 200 szkół w Polsce.

 • Nagrodzeni w XXI Miejskim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych ph. „[…] Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6,32) pod patronatem Burmistrza Miasta Augustowa

  02.02.2021r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Augustowie nastąpiło  rozdanie nagród laureatom XXI Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs ma zawsze na celu podtrzymywanie tradycji chrześcijańskich okresu bożonarodzeniowego, budzenie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, promowanie sztuki sakralnej oraz kształtowania postaw twórczych i kreatywności młodego pokolenia.

 • Śnieżny Challenge

  Zima w tym roku nareszcie dopisała! Sypnęło śniegiem i powiało mroźnym powietrzem. Pomimo pandemii uczniowie klas IV -VIII przebywający na zdalnym nauczaniu wzięli udział w wyzwaniu, do którego zaprosiły ich wf -istki naszej szkoły. Challenge polegał na wykonaniu aktywności ruchowej na śniegu i przesłaniu z niej zdjęcia.

 • Światowy Dzień Kota

  Koty domowe towarzyszą człowiekowi od kilku tysięcy lat. Wciąż trochę dzikie, niezależne, ale również przyjacielskie, milusińskie. Chronią przed szkodnikami, a jednocześnie współtworzą domową atmosferę. W lutym obchodzimy Światowy Dzień Kota, aby pokazać, że są ważne dla człowieka.

 • CYBORGIM-III - zaawansowane technologie nie są nam obce

  Od ośmiu lat w naszej szkole działa klub technologiczny. Co roku zapraszamy w jego szeregi  każdego, kto lubi zabawę w „nowe technologie”. Wiek nie jest ważny, liczy się pasja. Na  spotkaniach zajmujemy się elektroniką, mechaniką i programowaniem, czyli „nowoczesnym majsterkowaniem”.

 • ZESPÓŁ MUZYCZNY - co nam w duszy gra

  Od wielu lat w naszej szkole funkcjonuje zespół muzyczny. Do wspólnego muzykowania zapraszamy każdego, kto lubi śpiewać albo potrafi grać na jakimś instrumencie.

 • Mikołajkowe Zawody Sportowe dla Trzecioklasistów

  Tuż przed feriami zimowymi w naszej szkole odbyły się Mikołajkowe Zawody Sportowe dla Trzecioklasistów. Wzięły w nich udział reprezentacje wszystkich klas trzecich.

 • Słodkie bufety w „Trójce”

  W ostatnim tygodniu w naszej szkole zostały zorganizowane dwa słodkie bufety. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy kupując słodkości wspierali dwa szlachetne cele.

 • Szaleństwo „fryzur”

  Uwaga! Szalejemy!

  Po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Szalonej Fryzury. Wielu uczniów mogło się pochwalić  oryginalnymi, ładnymi, kolorowymi fryzurami. Uczniowie, którzy przyszli do szkoły pięknie uczesani, zdobyli dodatkowe punkty dla klasy w ramach akcji „ Klasa z klasą”. 

 • "Bez miłości jak bez słońca – przeżyć trudno." – Walentynki 2019

  Po dniu "Szalonej Fryzury", kiedy to uczniowie puścili wodze fantazji i wyczesali fantazyjne fryzury, który odbył się w naszej szkole jeszcze przed feriami 15.01.2019r. przyszedł czas na Walentynki. Dnia 14.02.2019r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zakochanych.

 • Klasy sportowe na nartach

  8 lutego 40 uczniów z klas sportowych 5 as, 7 as i 8 cs wraz z opiekunami: p. Rafałem Jeruciem, Izabelą Chabasińską i Tomaszem Kuźmickim, uczestniczyło w rekreacyjnym wyjeździe na narty do Szelmentu – pięknego kompleksu sportowego na Suwalszczyźnie. Wielu uczniów zobaczyło te bajkowe krajobrazy 60 km od Augustowa po raz pierwszy.

 • Kolęda w naszej szkole

  17 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, czyli świąteczne spotkanie kapłana ze społecznością szkolną. Uroczystość rozpoczął zespół p. Janusza Cichora, który zagrał i zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

 • Spotkanie autorskie

  17 luty to Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji  bibliotekarze zorganizowali spotkanie autorskie z poetką, regionalistką, autorką książek dla dzieci panią Józefą Drozdowską. W spotkaniu uczestniczyły klasy IIIF, VC. Pani Józia opowiadała o historii kota, trybie życia dzikich kotów, rasach, zwyczajach, pielęgnacji i żywieniu.

  Koty towarzyszą nam od tysięcy lat. W starożytnym Egipcie były one czczone i traktowane jako uosobienie mądrości, płodności i radości. W Rzymie koty pracowały chroniąc zasoby człowieka przed gryzoniami. Natomiast w okresie średniowiecza koty uważano  za narzędzie diabła i palono na stosach. Obecnie koty są towarzyszem człowieka.

 • Szkoła Podstawowa nr 3 organizuje nabór

  Szkoła Podstawowa nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie organizuje nabór do:

  klas pierwszych szkoły podstawowej:

  1. Ia- klasa ogólna z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami sportowymi (od 4 klasy klasa sportowa; dyscypliny: piłka siatkowa i pływanie);
  2. Ib- klasa ogólna z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami z języka angielskiego;
  3. Ic- klasa ogólna z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami  artystycznymi;
  4. Id- klasa ogólna z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami z informatyki (w tym robotyka i programowanie);
  5. Iei- klasa integracyjna z dodatkowymi pozalekcyjnymi zajęciami muzyczno- teatralnymi.

  klas sportowych

  1. klasa czwarta sportowa o specjalności pływanie oraz piłka siatkowa chłopców;
  2. klasa 7 sportowa o specjalności lekka atletyka dziewcząt, piłka nożna chłopców.
 • Walentynkowe zapusty w „Trójce”

  13 lutego w naszej szkole odbyły się dwie imprezy, połączyliśmy walentynki i zapusty.

  W ramach obchodów walentynek działała poczta walentynkowa. Każdy mógł przesłać swojej sympatii pocztówkę z życzeniami z okazji święta zakochanych.
  Uczniowie całej szkoły wzięli też udział w akcji „ Klasa z klasą”. Kolejne zadanie polegało na tym, aby każdy uczeń w tym dniu przyszedł do szkoły ubrany na czerwono.

 • Kolęda w szkole 2018

  Czas po Świętach Bożego Narodzenia w naszej polskiej tradycji to czas spotkań rodzin z duszpasterzem tzw. kolęda. Ponieważ w szkole spędzamy sporo godzin możemy śmiało stwierdzić, że szkoła to wielka rodzina. Dlatego też 18 stycznia 2018r. przyjęliśmy w naszej społeczności szkolnej Ks. Proboszcza Wojciech Jabłońskiego, który odwiedził nas z wizytą duszpasterską.

 • Konkurs Szopek ma już 18 lat

  W tym roku ulubiony przez uczniów konkurs szopek osiągnął pełnoletność. To już XVIII Miejski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Pod wieloma względami był wyjątkowy. Rozstrzygnięcie konkursu i wystawa nagrodzonych prac odbyły się  w wyjątkowym miejscu - w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.

 • Deutsch macht Spaß

  5 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs „ Deutsch macht Spaß”, skierowany był on do uczniów objętych innowacją pedagogiczną z języka niemieckiego w klasach IV-VI. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, który sprawdzał ich wiedzę ( zagadnienia obejmowały umiejętności i  wiadomości, które posiedli od klasy III, IV i V).

 • „Jesteś tym co jesz- żyj zdrowo i kolorowo”

  Współczesny świat niestety nie proponuje nam zdrowego trybu życia. Od najmłodszych lat mamy już styczność z produktami, które nie zawsze są zdrowe. Nasze środowisko naturalne obecnie jest zanieczyszczone co spowodowało, iż nasza żywność jest często niezdrowa, sztucznie modyfikowana, zawiera dużo trujących składników chemicznych np. konserwantów, polepszaczy.

 • „Magiczny dywan” - interaktywna podłoga

   Po feriach na uczniów klas I – III szkoły podstawowej czekała niespodzianka – nowoczesna forma zabawy, która w „magiczny” sposób łączy ruch z wyświetlanym na podłodze obrazem. Tak, to interaktywna podłoga FunFloor, o powierzchni 10 m2 , która zawiera atrakcyjne gry i zabawy dla dzieci.

 • Powiatowy konkurs w bibliotece

  W dniu 21.02.2017r. w czytelni szkolnej miała miejsce uroczystość podsumowania Powiatowego Konkursu na komiks zainspirowany książką W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

 • Walentynki 2017

  Samorząd Uczniowski po raz kolejny wyznaczył zadania dla uczniów w ramach konkursu „Klasa z klasą”. Były one związane z Walentynkami.

 • Mistrzostwa Grupy Północnej w Pływaniu

  11 lutego 2017 r. na augustowskiej pływalni rozegrane zostały Mistrzostwa Grupy Północnej w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 10 drużyn dziewcząt i 7 drużyn chłopców  reprezentujących szkoły z Suwałk, Sokółki i Augustowa. Dzieci rywalizowały w sztafetach 8 x 25 stylem dowolnym oraz indywidualnie 50 m wybranym stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

 • Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce klas piątych

  W piątek przed feriami w naszej szkole piątoklasiści rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych. W tym roku szkolnym to drugie zawody w tej dyscyplinie, po zmaganiach czwartoklasistów. Do zawodów zgłosiły się 8 osobowe drużyny ze wszystkich naszych klas. W skład każdej drużyny wchodziły 4 dziewczęta i 4 chłopców.

 • Igrzyska Wojewódzkie w Biegach Narciarskich Dziewcząt

  W ostatni wtorek przed feriami w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Biegach Narciarskich.

 • Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu klas szóstych

  W środę przed feriami na miejskiej pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie pływacy z naszej szkoły rywalizowali w czterech stylach pływackich o tytuł najlepszego pływaka. Startowali uczniowie z klasy VI sportowej o profilu pływackim oraz sympatycy pływania z innych klas VI.

 • Ferie zimowe bezpieczne, zdrowe i sportowe

  Od  23.01.2017 r. do 3.02.2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych odbyły się półkolonie zimowe pod hasłem „Ferie zimowe bezpieczne, zdrowe i sportowe”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie owej placówki.

 • Kolęda w szkole

  20 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, czyli świąteczne spotkanie kapłana ze społecznością szkolną.

 • Stypendia

  20 stycznia 2017r. wręczyliśmy stypendia motywacyjne dyrektora szkoły za wyniki w nauce i sporcie.  Uroczystość wręczenia nagród uświetnili: Pan Wojciech Walulik- Burmistrz Miasta Augustowa, Pan Dariusz Szkiłądź- Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Augustowie, Ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński oraz rodzice nagrodzonych uczniów.

 • Kabaret „Randka w ciemno”

  Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie wielu tematycznych atrakcji. Poczta walentynkowa, specjalne audycje w szkolnym radiowęźle to coś, co uczniowie naprawdę uwielbiają.Walentynki stały się  doskonałą  okazją,  do tego, aby w szkole zorganizować kabaretowe show.

 • Udany wypad na narty

  Piątek przed feriami okazał się bardzo dobrym dniem, aby wyjechać na narty. Na wspólny wypad wybrały się klasy IGa, IGci, IIGci oraz Vbi. Pogoda nam dopisała: mnóstwo śniegu i siarczysty mróz. Po przyjeździe na miejsce wyposażono nas w odpowiedni sprzęt do zjeżdżania i wysłano na „oślą górkę”. Co tam się nie działo!

 • „Ferie z nami- nuda za drzwiami”

  1 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Samorządowych dzięki Pani Annie Wnukowskiej, Urzędowi Miasta w Augustowie oraz Towarzystwu Młodego Krechowiaka rozpoczęły się półkolonie zimowe, w których wzięło udział 44 uczniów z naszej szkoły. W trzech grupach znalazły się dzieciaki z klas II- IV SP.

 • Minęło pół roku w klasie I A

  Minęło trochę czasu odkąd poszliśmy do szkoły. Przez te parę miesięcy dużo wydarzyło się w naszej klasie. Naukę rozpoczęło 23 osoby, ale w wyniku różnych sytuacji życiowych do półrocza dotrwało nas 20. Oprócz codziennej nauki literek, cyferek, szlaczków, malunków, piosenek, pląsów, eksperymentów, gimnastyki, itp. mieliśmy też inne atrakcje.

 • Inscenizacja wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima w czytelni szkolnej

  W styczniu w czytelni szkolnej z okazji Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych, dzieci mogły poznać mistrzowski warsztat literacki jednego z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego Juliana Tuwima - utalentowanego klasyka, polskiej literatury dziecięcej.

 • Spotkania ze Scratchem.

  Uczniowie klas młodszych z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie pod okiem nauczyciela bibliotekarza Małgorzaty Sawickiej od września 2015 uczestniczą w projekcie edukacyjnym Mistrzowie Kodowania. Ma on na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach.

 • Szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas”

  Szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas” stała się już tradycją, ponieważ w naszej szkole odbywa się cyklicznie w okresie bożonarodzeniowym od 2005r.
  W grudniu 2015r., już po raz dziesiąty uczniowie kl. I-III czynnie włączyli się w działalność charytatywną, która miała wspomóc najuboższych uczniów z naszej szkoły.

 • „Trójka po raz czwarty w finale"

  Siatkarze Gimnazjum nr 3 w Augustowie po raz czwarty awansowali do finału województwa podlaskiego w piłce siatkowej.

 • KOSZYKARKI Z GIM 3 NAJLEPSZE

  Dnia 15.02.2015r. w  Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się gimnazjalne mistrzostwa Powiatu Augustowskiego w piłce koszykowej dziewcząt.

 • Wizyta Duszpasterska

  ,,Kolęda płynie z wysokości, kolęda płynie. Śpiewa na całego z wysokości, śpiewa na całego. I uczy miłości".

  Słowami współczesnej kolędy rozpoczęliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w naszej szkole.             

 • Opłatek Samorządowców w „Trójce”

  14 stycznia 2015r. w środę nasza szkoła miała zaszczyt gościć w swoich progach samorządowców i kierownictwo różnego szczebla instytucji miasta i powiatu.

 • IV Szkolny Konkurs Oratorski już za nami

  Sztuka publicznego wygłaszania myśli nie należy do najłatwiejszych. Przekonujemy się o tym już od najmłodszych lat, gdy na lekcjach polskiego wygłaszamy z pamięci wiersze lub fragmenty prozy. Umiejętności oratorskie mogą przydać się również w dorosłym życiu, na przykład podczas rozmów kwalifikacyjnych.

 • Już IX z kolei…

   W dniu 15 lutego 2014r. w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie, odbył się już dziewiąty z kolei konkurs o życiu i działalności Ks. Prałata Czesława Jakuba  Domela.  Wzięło w nim udział pięćdziesięciu sześciu uczniów klas IV-VI  szkoły podstawowej oraz dwudziestu uczniów klas I-III gimnazjum. Test wiedzy posiadał wiele zadań. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w X  rocznicę pogrzebu ks. Domela  tzn. 19 lutego bieżącego roku, o godzinie 1630 w świetlicy szkolnej. Prowadzącymi były uczennice kl. VI a: Natalia Milewska i Izabela Zedelo.

 • Spotkanie autorskie

  17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto to obchodzone jest we Włoszech (od 1990) i Polsce (od 2006). Ma na celu niesienia pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los, podkreśla znaczenie kotów w życiu człowieka.

  Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z poetką, regionalistką, autorką książek dla dzieci, bibliotekarką panią Józefą Drozdowską. 

 • Nareszcie na swoim!

  Samorząd Uczniowski ZSS ma wreszcie swoje gniazdko!

  Od 14 lutego br. urzędujemy w dawnym szkolnym archiwum, które niemal jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przekształciło się w przytulny kącik. Będą się tam odbywały spotkania Zarządu SU, dyskusje i ,,tajne" narady uczniów, rozwijające samorządność, odpowiedzialność i działalność uczniowską.

 • Każdemu wolno kochać…

  Zaczerwienione policzki, ściśnięte gardło, motyle w brzuchu… Któż by nie znał tego uczucia? I ten jedyny dzień w roku, w którym anonimowo lub całkiem jawnie można o tym powiedzieć… Święty Walenty, patron zakochanych, zapewne czuwa tego dnia szczególnie uważnie…

 • TURNIEJ KLAS I GM W PIŁKĘ RĘCZNĄ

  W dniu 17.01. 2014 r. odbył się w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie turniej klas I GM w piłkę ręczną. W zawodach wzięły udział 7 osobowe  reprezentacje wszystkich klas I GM w kategorii chłopców oraz reprezentacja dziewcząt klasy I Gbs. Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta z klasy I Gbs z chłopcami z I Gci. Mecz zakończył się wynikiem 3:4. Drugi mecz pomiędzy chłopcami z klas IGa i I GBs zakończył się wynikiem 0:9. Do finału awansowały I Gbs i I Gci. W wyniku rozgrywek zwyciężyła w kategorii chłopców klasa I Gbs z wynikiem 4:1, 2 miejsce zajęła klasa I Gc integracyjna, 3 miejsce przypadło w udziale drużynie dziewcząt klasy I Gbs.  IV miejsce zajęła klasa I Ga. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatorów.

   
© ZSS Augustów